С гордост споделям, че 23 ученици от нашата гимназия взеха участие в националната инициатива, организирана от Биологическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“и Националния природонаучен музей – БАН. Учениците създадоха оригинални, научно достоверни и визуално впечатляващи комикси, посветени на опазването на природата, биоразнообразието и екологичните проблеми, като съчетаха знанията си по биология и химия с творчески подход и дигитални умения.
инж. Невенка Костова, учител по Химия и ООС
В категория „Най-добра интерпретация на научни факти и феномени“ в гимназиалния етап (8–12 клас) с отличие е ученикът от СПГЕ „Джон Атанасов“ – Момчил Петков Михайлов, 9г клас, с творбата си „Емис: История за едно спасено поколение“ ! Този забележителен успех е признание за талант, усърдие и креативност – отлична комбинация от научни познания и артистично изразяване!
Наградата му бе официално връчена от доц. Ася Асенова – заместник декан на Биологическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ на специална церемония при откриване на изложба с отличените творби в Националния природонаучен музей при БАН на 2 февруари 2026 г.
В рамките на изложбата посетителите могат да видят и комиксите на останалите ученици от СПГЕ „Джон Атанасов“, които също впечатляват с идеи, научна коректност и творчески подход.
Гордеем се с нашите талантливи ученици – те доказват, че в СПГЕ „Джон Атанасов“ иновациите, науката и креативността са устойчиво интегрирани в образователния процес.

