В периода 24–26 април 2026 г. във Факултета по математика и информатика (ФМИ) на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ се проведе XXI Национално състезание по компютърни мрежи. В престижната надпревара, организирана от МОН, РУО София-град и СУ, нашите представители от СПГЕ „Джон Атанасов“ защитиха достойно честта на гимназията и заеха челни позиции в крайното класиране.
Катерина Джелекарска – първа сред момичетата в България
С огромна гордост съобщаваме, че Катерина Джелекарска от 11Г клас постигна изключителен резултат. Тя зае четвърто място в общото класиране сред участници от цялата страна и бе отличена като най-добре представилото се момиче на олимпиадата. Нейният успех е доказателство за високото ниво на подготовка и професионализъм в нашата гимназия.
Освен Катерина, още двама наши ученици показаха завидни знания в сложните теоретични тестове и практически казуси със софтуерни симулатори:
- Константин Проданов от 11Д клас се пребори за престижното десето място.
- Александър Лалев от 12Д клас завърши на дванадесето място в крайното подреждане.
За състезанието и признанието
Участниците се състезаваха в два кръга – теоретичен тест и практически казус със софтуерен симулатор във виртуална компютърна мрежа от световно признатата програма „Сиско мрежова академия“. Високите резултати на нашите ученици им носят не само грамоти и награди, но и признание от академичната общност.
По време на официалната церемония гостите от МОН и ФМИ поздравиха финалистите за смелостта и знанията им в областта на мрежовата администрация – една от най-перспективните сфери в съвременните технологии.
Поздравяваме Катерина, Константин и Александър за вложения труд и блестящото представяне! Пожелаваме им още много професионални и лични успехи!
